farní pouť do Bambergu a Nepomuku 20. – 21.6.2020

Farní pouť Bamberk – Nepomuk

Termín konání : 20. – 21. 6. 2020

Poutí doprovází : P. Zdeněk Chylík , Mons. Jan Peňáz

Program :

Sobota 20.6.

Odjezd od školy v Nedvědici ve 3.30 hod. – autodoprava Holešovský.

Trasa : Nedvědice, Bystřice nad Pernštejnem, Nové Město na Moravě , Nové Veselí, Bohdalov, Jihlava, Praha, Plzeň , Rozvadov, Bamberk

Příjezd do města Bamberk: okolo 13 00 hodin

Program pro odpoledne :

– návštěva katedrály svaté Kunhuty a její prohlídka včetně hrobu svaté Kunhuty a přilehlé Růžové zahrady

-14 00 hodin česká mše svatá v Ostatkové ( Hřebové ) kapli.

– prohlídka historického náměstí Bamberku, které je co do rozlohy největším v Evropě zapsaným do seznamu UNESCO. Bamberk je také nazýván malými Benátkami.

Večer přesun na ubytování do hotelu Seerose ve vesnici Langenzenn/Horbach u Norimberku. Hotel je tříhvězdičkový , tzn., že každý pokoj má vlastní sociální zařízení a koupelnu. Ubytování bude ve čtyřlůžkových pokojích. Prosíme účastníky, aby se pokusili vytvořit skupiny o čtyřech osobách.

Neděle 21.6.

Snídaně v hotelu formou švédských stolů ( je v ceně ubytování ).

Přesun do Norimberka.

Zde prohlídka historického centra a katedrály svatého Vavřince.

Odjezd z Norimberku okolo 13.00 hodin.

Další zastávkou je město Nepomuk – rodiště svatého Jana Nepomuckého .Zde bude sloužena mše svatá s nedělní platností . Po prohlídce kostela následuje odjezd domů s předpokládaným příjezdem v pozdních nočních hodinách.

Cena pouti je 1.500,- Kč , záloha ve výši 700,- Kč bude vybírána do 28.2.2020. Každý účastník si potom bude osobně hradit ubytování přímo v hotelu v částce 48,- EUR.

Přihlášky podat do 17.1. 2020

Organizační pokyny:

1. Je nutné mít cestovní pojištění do zahraničí. Zájemci o vyřízení společného pojištění to musí uvést na přihlášce.

2. V autobuse bude zasedací pořádek. Ti, kdo mají nějaké požadavky, uvedou je do přihlášky.

3. Stravování si řeší každý účastník individuálně. V hotelu bude možnost večeře – třeba nahlásit dopředu (jídelní lístek a ceny se pokusíme zjistit). Snídaně je v ceně ubytování zdarma. Další stravování bude možné při zastávkách na benzinových pumpách (časově omezené)- pozor na vyšší ceny i v Česku.

4. Nezapomenout:

cestovní doklady ( stačí občanský průkaz), léky, hygienické potřeby, stravu, tekutiny, fyzioterapeutické pomůcky pro cestování, hotovost v EUR ( 48,- ubytování + poplatky WC – 0,50€, 1€, 2€!! , večeře , tekutiny, upomínkové předměty atd.) , ale i české peníze na české benzinové pumpy.

5. Měli bychom mít s sebou kromě hlavního zavazadla nejlépe ještě menší batůžek, do kterého bychom si dali osobní doklady, peníze, telefon, tekutiny a případnou svačinu na odpoledne v Bamberku a podobně i na dopoledne v Norimberku.

6. Náročnost: do centra (ke katedrále) bychom měli dojet autobusem, který po vyložení cestujících odjíždí na parkoviště mimo střed města a vrací se zase až na nástup k odjezdu. Pěší prohlídka středu města společná nebo individuální asi na 3 hodiny, s případným občerstvením.Odjezd z místa výstupu.

7.Telefon – do Německa je potřeba aktivovat roaming !!!

Důležité :

Farníky , kteří se zapsali do přihlášky v kostele , prosíme , aby na adresu jaroslava.kozarova@seznam.cz sdělili tyto informace :

1,Jméno, příjmení, bydliště (bez PSČ), datum narození, pojišťovna (uvedou zájemci o společné základní pojištění)

2, Požadavky na vyřízení pojištění do zahraničí a na zasedací pořádek v autobuse.

3, Kdo má dohodnutou skupinu o čtyřech osobách pro účel ubytování , zašle seznam .