O Farnosti

Historie farnosti

Farář v Nedvědici je poprvé připomínán v roce 1401. Stavba kostela začala v 15. století kolem roku 1420, v následujících staletích je přestavěn. Současná barokní podoba je zřejmě z roku 1720. Jde o jednoduchou jednolodní stavbu s půlkruhovým kněžištěm, u severní zdi je přistavěna sakristie, hranolová věž je v západním průčelí. Kostel sv. Kunhuty (více o sv. Kunhutě) je chráněn jako kulturní památka České republiky.
GPS: 49°27’24.720″N, 16°20’1.700″E

převzato z: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kostel_svaté_Kunhuty_(Nedvědice)

V současnosti Nedvědickou farnost spravuje otec Zdeněk Chylík, který bydlí v Nedvědici na faře.

Území farnosti                               (Obrázky Vesnic, Kostelích a kaplích najdete v sekci Foto)

• Nedvědice s farním kostelem sv. Kunhuty
  • Bořinov
  • Býšovec s kaplí sv. Vavřince